Tüm Siparişlerde Ücretsiz Kargo!
ozdusk-logo-beyaz
X

Biz Kimiz

#

Yükselen nesle daha iyi bir Dünya bırakmak ve sürdürülebilir ürünlerin dünyayı
kurtarabileceğine inanmak istiyoruz. Çöpe dönüşecek tek kullanımlık ürünlerden
kurtulalım ve sürdürülebilir ürünleri dünyanın ve kendi iyiliğimiz için koruyalım!

OZDUSK Hikayesi

Simyacı ve yolculukta olan delikanlının konuşmalarından bir an;;

Simyacı - Umutsuzluğa teslim olma, dedi Simyacı alabildiğine tuhaf, yumuşak bir sesle.
Yoksa, yüreğinle konuşmana engel olur..
Yoku- Ama nasıl rüzgara dönüşebilirim bilmiyorum.
Simyacı - Kendi Kişisel Menkıbesi’ni yaşayan kimse neye ihtiyacı varsa bilir. Bir düşün gerçekleşmesini bir tek şey olanaksız kılar: Başarısızlığa uğrama korkusu.
Yoku - Başarısızlığa uğramaktan korkmuyorum. Yalnızca rüzgara nasıl dönüşebileceğimi bilmiyorum.
Simyacı - Öyleyse öğrenmen gerekecek. Hayatın buna bağlı.
Yoku - Ama ya başaramayacak olursam?
Simyacı- Kişisel Menkıbe’ni yaşamış olduğun için öleceksin. Bir Kişisel Menkıbe’nin ne olduğundan habersiz, bunun ne
olduğunu asla öğrenemeyecek olan milyonlarca insan gibi ölmekten evladır bu. Ama korkma. Genellikle ölüm insana hayata karşı daha dikkatli olmaya zorlar.

Simyacı, Paulo Coelho

Tutkunun insan sağlığı için aynı yemek içmek, uyumak gibi hayati bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Bizi sabah yataktan kaldırıp önümüze çıkan her türlü engele karşı inandığımız yolda yürümemiz için ihtiyacımız olan enerjiyi yoktan var eden şey; arzularımızdır. Yani arzular, bizi yaşam yolculuğumuzda amacımıza doğru harekete geçiren bir ivmedir. İnsan hayatı ancak amaçlar ile değer bulur. Aksi takdirde, rüzgârda oradan oraya savrulan yaprak gibi yaşam yolcuğunda savrulur gideriz. Ozdusk, farklı özelliklere sahip insanların aynı amaca odaklanmalarıyla ortaya çıktı. OZDUSK; hayatını üretmeye, dizayn etmeye, insanlığa katkıda bulunmaya ve dünyanın daha iyi, daha yaşanabilir bir yer olmasına katkıda bulunmak hedefiyle birlik olmuş bir grup insandır. Bu ekibin her bir bireyi arzu ateşini sanki bir kibrit yakar gibi tutuşturup birleştiren bir alev topu oluşturdu. Bunun ismi de OZDUSK oldu.

Misyonumuz

Dünyayı gelecek nesillere daha iyi bir şekilde bırakma hayalini gerçekleştirmektir. Bunu gerçekleştirmekte bize düşen pay dayanıklı, kaliteli, sürdürülebilir ürünler üreterek tek-az kullanımlık tüketim ürünlerinin dünyamıza zarar vermesini engellemek, tüketicilerin uzun yıllar kullanabilecekleri nitelikte olan ürünlerimizi insanlığa ve çevreye sunmaktır.

Estetiğe saygı duyuyor; Güzelliği zarafeti benimsiyoruz. Ürünlerimizin sade ve doğal görünümüyle birlikte duyularımıza da hitap etmesi bizim için sürdürebilirlik kadar değerlidir.

Vizyonumuz

Gelişen teknolojiler ile ürün kalitelimizi her geçen gün artırıp ürün grubumuzu zamanın ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirmek; Dünya genelinde talep eden bireylere ve kurumlara, işletmelere ürünlerimizi zamanında güvenle ulaştırmak, Yaşam yolumuzda ki bu amacımız ile dijital ve gerçek dünyada operasyon ve arge merkezlerini yedi kıtada kurarak istihdam yaratmaktır.

Kurucu

Babamız yaklaşık yarım asırdır paslanmaz çelik yarı mamul ticareti ile ilgilenmektedir. Çocukluğumuzdan itibaren bize işi öğretmeye başladı ve bizi ticarete teşvik etti. Küçük yaşta, depoda gezerken her zaman paslanmaz çeliğin nasıl da güzel bir yüzeyi olduğunu düşünür dururdum. Oturup paslanmaz borulara dokunup çeliği hissetmeye doğasını anlamaya çalışırdım. Zamanla yalnız görsel açıdan değil aynı zamanda insanların hayatlarını da nasıl kolaylaştırdığını fark edince paslanmaz çelik metaline tutkuyla bağlandım.

Endüstriyel pazarda paslanmaz çeliğin kullanımı bir asır önce başladı.
Paslanmaz Çeliği son kullanıcı ile buluşturan çeşitli markalar söz konusuydu ancak sektörün gelişmesi beni en çok düşündüren konuydu. Bu güzel ve faydalı maddeden insanları memnun edecek bir kullanıcı ürünü nasıl çıkartabilirim üzerine beyin fırtınası yapardım. Doğa dostu olan bu madde insanların hayatına daha çok nüfus etmeliydi. Çevremi gözlemledim; ailem, dostlarım, iş arkadaşlarım ve daha bir çok insanın, canlının hayatlarını ne şekilde kolaylaştırabilirim sorumluluğuyla ilk ürünlerimizi ortaya çıkartma kararı aldım. OZDUSK, benim için yalnızca bir ürün değil aynı zamanda kullanıcılarımız ve ekip arkadaşlarımızdan oluşan ve her geçen gün sayısı artan sınırsız bir arkadaş grubu sunan canlı bir organizma.

Bu sebeple OZDUSK benim için bir marka olmaktan öte tutku, sevgi ve insanları birleştirici güçtür.

10,000+ Mutlu Müşteri

Dünyanın her bir yanı, OZDUSK ile tanıştı!

Gerçek Başarı

Bizim için gerçek başarı, hayatın her alanında nazik olmaktır!

20 Yıllık Tecrübe

2002 yılından itibaren paslanmaz çeliğin doğasını öğrenmeye başladık.