Tüm Siparişlerde Ücretsiz Kargo!
ozdusk-logo-beyaz
X

Termos Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termos almadan önce termos alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, bunları öğrenmek istemez misiniz? Bizce kesinlikle istemelisiniz! Çünkü birçok insanın zannettiğinin aksine termoslar, kullanım alanları gereği insanların ve dünyanın sağlığı ile doğrudan ilişkilidirler. Sürdürülebilir yaşama destek olacak ve hatta sosyal dünyanın nabzını tutacak böylesi geniş bir payda niçin özensiz hareket edelim ki? Üstelik kim istemez, satın alacağı ürünün / ürünlerin kalitesinden emin olmayı?


Eğer siz de bize katılıyorsanız ve termos alırken dikkat edilmesi gerekenler listesini sabırsızlıkla merak ediyorsanız; bu yazı içerisinde tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Peki bu yazı içerisinde nelerden mi bahsedeceğiz? Öncelikle dikkat etmeniz gereken tüm unsurları alt başlıklar altında toplayacağız. Size sorular soracak ve hatta sorduracağız. Yine de ön bir bilgilendirme yapmak gerekirse özet listeyi aşağıdaki tablo üzerinden takip edebilirsiniz.

Kullanım alanıBoyutSağlamlıkMalzeme kalitesi
Birleşenlerin uyumuYalıtım süresiYalıtım kalitesiBPA içeriği

Asıl yazıya geçmeden önce ek olarak; Ozdusk hakkında daha detaylı bilgiye erişmek istiyorsanız; internet sitemizde yer alan, hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu sayede termos alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili daha çok fikriniz olacağına eminiz! O halde artık başlayalım mı?

6

Termos Kullanım Amacınız Nedir?

Termos alırken kendinize sormanız gereken ilk soru şudur: Termosu asıl kullanım amacınız nedir? Çünkü kullanım alanlarına göre termoslar da çeşitlilik göstermektedir. Örneğin; spor yaparken mola verdiğinizde sıcak bir kahve içmek için termos almak istiyorsanız, daha hafif ve küçük boyutlarda bir termos seçmelisiniz. Bu halde gündelik bir termos işinize yarayacaktır. Ancak aile boyu bir piknik planlıyorsanız, hacmi daha geniş termosları satın almak isteyebilirsiniz. Bütün aileye tek bir fincan çay yemeyecektir, öyle değil mi? Yanı sıra bazı termoslar yalnızca sıcak yalıtım ile üretilirken, bazıları ise hem sıcak hem de soğuk içeceklere hitap etmektedir. Bu yüzden kullanım alanınızı belirlemeniz, satın alma işleminden önce size katkı sağlayacaktır.

Termos Hangi Malzemeden Yapılmalı?

Kullanım amacınızı belirlediniz, peki ya termosun malzemesi? Malzeme kalitesi? Hangi malzeme daha sağlıklı? Hangi malzeme daha dayanıklı daha iyi? Kısaca şunu da sorabiliriz: Termos hangi malzemeden yapılmalı?


Termosunuzun özellikle iç yapısını yani iç ampul kısmının malzemesi çok önemlidir. Çünkü yalıtımı sağlayan ve ana gövdeyi oluşturan kısım budur. Dolayısıyla bu noktada plastik ya da cam yerine çelik kullanımı tercih edilmektedir. Çelik hem dayanıklı hem de hijyenik ve özellikle sıcak yalıtımı yüksek olan bir malzemedir.


Ozdusk ise tam da bu nedenle, neredeyse tüm ürünlerinde paslanmaz çelik kullanmaktadır.

Termos Isı Yalıtımını Nasıl Sağlar?

8

Gelelim bir başka soruya; Termos ısı yalıtımını nasıl sağlar? Bunu açıklamadan önce, termos satın alırken özellikle yalıtım konusuna niçin dikkat etmeniz gerektiğini fark etmelisiniz. Çünkü yalıtım, yalnızca sıcak ya da yalnızca soğuk dengesini korumamalıdır. Her ikisini de sağlayabilmeli ve geçirgenliği minimumda tutacak bir ısı alışverişine kapı aralamalıdır. Bu sayede sizler de hem sıcak hem de soğuk içeceklerinizin muhafazasını daha sağlıklı ve verimli bir şekilde sağlayabilirsiniz.


Çay termosu, kahve termosu, kamp termosu, soğuk su termosu, sıcak su termosu, çelik termos vb… Termosunuzun kullanım alanı ya da hitap ettiği aktivite ne olursa olsun, asıl amacı yalıtımı sağlamaktır. Bu noktada alabileceğiniz en verimli karar, çelik malzeme tercihidir. Çünkü çelik malzemeler, kompakt yapıları gereği her zaman için daha çok verim sağlamaktadırlar.

BPA İçermeyen Termos

BPA içermeyen termos başlığını gördüğünüzde şu soruyu sormuş olabilirsiniz: BPA nedir? Hemen açıklayalım: BPA, özellikle sert plastiklerin içerisinde bulunan kimyasal bir bileşendir. Birçok ürünün, ambalajın ve malzemenin üretiminde kullanılsa da esasen insan sağlığı üzerinde hiç de olumlu etkileri yoktur. Özellikle kanser gibi ciddi hastalıkların ne yazık ki ilk tetikleyicilerinden biri olarak bilinmektedir. Hal böyleyken satın alacağınız termosun içerisinde BPA bulunmasını istemeyeceğinizi varsayıyoruz.


Ayrıca, Ozdusk olarak bu konuda da sizlere güvenilir bir kalite sunmaktan yana memnuniyet duyuyoruz. BPA içermeyen ve kaliteden ödün vermeyen tüm ürünlerimiz için internet sitemizde yer alan, mağaza bölümümüze uğrayabilirsiniz inceleyebilirsiniz.


Her zaman söylediğimiz gibi; sağlıklı, sürdürülebilir ve güvenli bir dünya için bizi seçin!

Ozdusk
18 Ocak 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maksimum dosyası boyutu: 3 MB. Desteklenen Dosyalar: image. Drop file here

Menüyü Görüntüle