Tüm Siparişlerde Ücretsiz Kargo!
ozdusk-logo-beyaz
X

Uçağa Termos Alınır Mı?

Şöyle bir düşünelim: Uçağa termos alınır mı? Bu soru ilk etapta size basit bir yanılsama gibi gelebilir ya da cevabı bildiğinizden emin olabilirsiniz fakat iyisi mi, bu sorunun cevabını bir kere de bizden dinleyin! Bu sayede hem Ozdusk farklı ile yeni çelik termos ürünlerimiz ile tanışmış hem de eski ve kült bir soruya gerçek bir cevap almış olabilirsiniz.

O halde artık başlayalım. Ama öncesinde sizlere birkaç dakika vereceğiz. Sizler de bu süre içerisinde internet sitemizde yer alan, kahve termosu seçeneklerine göz atabilirsiniz!

Uçakta Termos Taşınır Mı?

Uçakta termos taşınır mı ya da uçağa termos alınır mı sorularının her biri aynı fakat bir de cevabı duyalım artık, değil mi?

Uçağa termos alınır mı

Öncelikle uçağa termos alabilir, uçakta termos taşıyor olabilirsiniz. Ancak bu içi kahve, çay ya da yemek dolu bir termosu doğrudan uçağa sokacağınız ve canınız her çektiğinde kapağı aralayacağınız anlamına gelmez. Kısaca değinmek gerekirse uçağa termos alabilmeniz için bazı ön kurallardan söz edilebilir. Bunları ise şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Uçağa binmeden ve termosunuzu yanınıza almadan önce, bu durumun havayolu şirketinin politikalarına uyup uymadığını kontrol etmelisiniz.
  • Güvenlik açısından, uçuş güvenlik kurallarına göre yanıcı veya patlayıcı maddelerin uçağa alınması yasaktır ve bu kural genellikle termoslar gibi ısıtma ve sıcaklık kontrolü sağlayan ekipmanları da kapsar. Dolayısıyla, bazı hava yolu şirketleri termosların uçağa alınmasına izin vermez. Ancak bazı durumlarda istisnalar görülebilir ya da bazı özel havayolu şirketlerinin bu duruma izin verdiği de bilinir.
  • Öte yandan el bagajına alınacak olan ürünlerin belirli bir sıvı kısıtlaması vardır. Çoğu havayolu şirketi bu kısıtlamayı 100 ml’yi aşan sıvılar üzerinden sınırlar. Dolayısıyla termosu yanınıza alsanız bile içinin dolu olmaması gerekir.
  • Son olarak termosun kabul edildiği havayolu şirketlerinde, termosun el bagajı yerine asıl bagaja verilmesi talep edilebilir. Bu tip durumlarda da yine havayolu şirketini aramak en etkili çözümdür.

Uçağa Çelik Termos Alınır Mı?

En az “uçağa termos alınır mı” sorusu kadar merak edilen bir diğer konu ise “çelik termos uçağa alınır mı” sorusudur. Aslında birbirinden çok da ayrışmayan bu soruların cevapları aynıdır. Dolayısıyla çelik termosların uçağa alınabilme ihtimalleri de yine kullanacağınız

Ozdusk
20 Mart 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maksimum dosyası boyutu: 3 MB. Desteklenen Dosyalar: image. Drop file here

Menüyü Görüntüle